kazemieh
31 شهریور 1401 - 16:34

با تقویت ارتباط صنایع، نخبگان و مدیران اشتغال پایدار برای جوانان ایجاد می‌شود

رئیس سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری فارس گفت: با تقویت ارتباط بین صنایع، نخبگان و مدیران ارشد استان و جذب سرمایه گذاری در حوزه فناوری و دانش بنیان، اشتغال پایدار برای جوانان رقم خواهد خورد.

احمدرضا قاسمی گفت: در قالب رویداد تا ثریا بیش از ۴ هزار میلیارد تومان اعتبار سرمایه گذاری خارج از استان به فارس وارد شده است و لازمه حمایت از شرکت‌های فناور و دانش بنیان را اتحاد و انسجام درون تشکیلاتی دانست.

رئیس سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری فارس گفت: مسئولان استان بای همراه‌تر و و هماهنگ‌تر عمل کنند و هر یک به نقش خود در بازار شرکت‌های فناور و دانش بنیان عمل کند.

او گفت: شرکت‌های فناور و دانش بنیان بعنوان ارزش‌های این استان باید حمایت شده و با توجه به اینکه بخشی از بازار این شرکت ها، نیازمندی‌های نهاد‌ها و سازمان‌های دیگر است، بسترسازی و تسهیل گری برای این شرکت‌ها باید انجام شود.

قاسمی با اشاره به اعلام آمادگی بسیج علمی فارس و دفتر استان فارس شرکت پیشگامان، گفت: سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان فارس به عنوان نمایندگی شرکت پیشگامان در فارس آمادگی دارد تا میزخدمت شرکت‌های دانش بنیان را در هر جا که لازم باشد، برگزار کند.

رئیس سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان فارس رویداد تا ثریا را بستر و زمینه ساز ایجاد تعامل برای صاحبان مسئله عنوان کرد و گفت: این رویداد بستر تعامل را ایجاد کرده تا نیازمندی‌ها و فناوری یک جا جمع شوند.

او ایجاد نظام مسائل و بانک نخبگانی را در استان از ضروریات دانست و یادآور شد: با پشتیبانی و سرمایه گذاری سرمایه گذاران دولتی، بخش خصوصی و حاکمیتی این رویداد را به جلو حرکت می‌دهد.

قاسمی ضمن بیان اینکه رویداد تا ثریا پویا بوده و متوقف نمی‌شود و تبدیل به جریان شده است، گفت: باوجود سرمایه گذاری‌های هزار میلیاردی خاص در فارس، در استان سرمایه گذار خطر پذیر وجود ندارد و برای سرمایه گذاری در حوزه فناورانه نیازمند فرهنگ سازی و جریان سازی است که در این حوزه نیازمند سرمایه گذار خطر پذیر است.

رئیس سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری فارس ضمن بیان اینکه برای حل مسائل استان نیازمند همراهی و هم افزایی و ارتباط و اتصال مجموعه‌های فن آور و نهاد‌های مختلف هستیم، به وجود بیش از چهار هزار واحد صنعتی در فارس اشاره کرد و گفت: تنها ۲۰۰ واحد تحقیق و توسعه در آن وجود دارد که جای بسی تامل دارد.

قاسمی با تاکید بر اینکه ارتباط بین دانشگاه و صنعت باید قوی‌تر باشد تا فرصت‌ها و ظرفیت‌ها را به هم متصل کند، گفت: اتفاقات خوبی در زمینه دانشگاه‌های نسل سوم و چهارم در کشور و ارتباط دانشگاه و صنعت رقم خورده، اما همچنان جای کار در این زمینه وجود دارد.

رئیس سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان فارس با اشاره به حضور دانشجویان خارجی در همایش ملی تاثریا گفت: این دانشجویان می‌توانند سفیران خوبی در حوزه فناوری و علمی برای کشور‌های خودشان با الگوگیری از اتفاقات این رویداد باشند.

نخستین رویداد ملی «تا ثریا» به ‎همت سازمان بسیج علمی پژوهشی سپاه فجر فارس و دفتر استان فارس شرکت پیشگامان بنیاد تعاون بسیج در مرکز منطقه‌ای اطلاع رسانی علوم و فناوری و پایگاه استنادی علوم جهان اسلام، برگزار شد.

باشگاه خبرنگاران جوانفارسشیراز

شناسه خبر: 752017