kazemieh
29 آبان 1401 - 17:42

بساط آشوب و اغتشاش در مهاباد برچیده شد/آرامش در شهر برقرار است

ارومیه- پس از چند روز ایجاد ناآرامی توسط عناصر گروه‌های تروریستی، طی شب گذشته و امروز یکشنبه با ورود نیروهای حافظ امنیت و همراهی مردم آرامش کامل در شهر مهاباد برقرار شده است.

دریافت

19 MB

دریافت

19 MB

دریافت

19 MB19 MBخبرگزاری مهر- گروه استان‌ها: هر چند شهر مرزی مهاباد طی ماه‌های اخیر برخی روزها همانند تعدادی از شهرهای کشور شاهد ناآرامی‌هایی بود اما از سه شنبه هفته گذشته با نقش آفرینی و تشدید تحرکات عناصر و گروه‌های تروریستی و ضدانقلاب در این شهر و شهرهای جنوبی آذربایجان غربی ناآرامی‌ها جای خود را به خشونت و اغتشاش داده بود.

خبرگزاری مهر- گروه استان‌ها:خبرگزاری مهرعناصر و گروه‌های تروریستی و ضدانقلاب با سناریوی کشته سازی، فراخوان‌های متعدد، تخریب اموال عمومی، تهدید و ایجاد رعب و وحشت سعی در ایجاد آشوب و ناامنی در این شهر مرزی داشتند که هوشیاری و بصیرت مردم انقلابی مهاباد موجب شد با وجود اینکه ضدانقلاب هر آنچه داشت و نداشت را به میدان آورد اما نتواند مردم را همراه کند.

ماهیت عناصر و گروه‌های ضد انقلاب در مهاباد روشن شد

ماهیت عناصر و گروه‌های ضد انقلاب در مهاباد روشن شدماهیت عناصر و گروه‌های ضد انقلاب در مهاباد روشن شدغارت منازل، به آتش کشیدن برخی منازل مردم، غارت فروشگاه‌ها، اعتصاب بازار و کسبه با چاشنی تهدید و زور، شکستن شیشه برخی ادارات، وارد کردن خسارت به اماکن عمومی، تخریب اموال خصوصی مردم، انسداد معابر و تهدید مردم با سلاح گرم، بالا بردن پرچم احزاب تروریستی تجزیه طلب و عکس رهبران این گروهک‌ها تنها گوشه‌ای از اقدامات آشوبگرانه این گروه‌های ضدانقلاب چند روز اخیر در مهاباد و برخی شهرهای جنوبی بود.

آتش اولیه همه این آشوب‌ها نیز با سناریوی کشته سازی و مرگ‌های مشکوک تعدادی از افراد با استفاده از سلاح‌های گرم طی روزهای اخیر توسط عناصر گروه‌های تروریستی و حمایت رسانه‌های وابسته به معاند روشن می‌شد تا جایی که روز گذشته عملاً از انتشار تصاویر و فیلم‌هایی از حضور و اقدامات مسلحانه گروه‌های تجزیه طلب به صورت آشکار نیز ابایی نداشتند.

امروز یکشنبه همانند سایر روزها نیز قرار بود تشییع یکی از کشته‌های مشکوک روز گذشته بهانه‌ای برای تداوم آشوب‌ها شود اما از شب گذشته ورود به موقع نیروهای حافظ امنیت و همراهی همه جانبه مردم از این نیروها موجب شد این فتنه نه تنها در نطفه خفه شود بلکه آرامش کامل نیز در این شهر مرزی برقرار شود آرامشی که با تصاویر و فیلم‌های امروز تشویق و فریادهای حمایت مردم از نیروهای انتظامی و حافظ امنیت مزین شد تا مهر تأییدی بر شکست گروه‌های تجزیه طلب و ضد انقلاب همانند سال‌های گذشته در این شهر مرزی باشد.

تشکر و تشویق نیروهای حافظ امنیت توسط مردم مهاباد

تشکر و تشویق نیروهای حافظ امنیت توسط مردم مهابادتشکر و تشویق نیروهای حافظ امنیت توسط مردم مهابادامروز یکشنبه در پی برگزاری تجمع در محله باغ شایگان مهاباد و تجمع مردم مقابل کلانتری ۱۳ این شهر، مردم از نیروی انتظامی استقبال و تشکر کردند. در فیلم و تصاویری که در فضای مجازی منتشر شده، مردم این شهر با مأموران پلیس امنیت روبوسی می‌کنند و شعار «نیروی انتظامی حمایت حمایت» سر می‌دهند.

همچنین مردم شهر مهاباد در پی برخی ناآرامی‌ها در سطح شهر، تأمین امنیت را از نیروی انتظامی خواستار شدند و فرماندهی انتظامی این شهرستان نیز در راستای وظیفه ذاتی خود، در راستای تأمین بیشتر امنیت در سطح شهر همه تلاش خود را به کار گرفته است.

شب گذشته عده‌ای با سوءاستفاده از مماشات نیروهای انتظامی شهرستان با حضور در برخی معابر حاشیه شهر برای مردم و ساکنین این محلات مزاحمت‌هایی ایجاد و حتی به خانه و واحدهای صنفی مردم هجوم برده و اموال آنها را غارت کردند.

اما با حضور مقتدر و به موقع نیروهای حافظ امنیت بساط اغتشاشگران و عناصر آشوب طلب به صورت کامل برچیده شد و هم اکنون فضای شهر مهاباد در آرامش کامل بوده و زندگی در تمامی محلات این شهر به روال عادی بازگشته است.

حضور استاندار و اعضای شورای تأمین آذربایجان غربی در مهاباد

حضور استاندار و اعضای شورای تأمین آذربایجان غربی در مهابادحضور استاندار و اعضای شورای تأمین آذربایجان غربی در مهاباداستاندار آذربایجان غربی به همراه اعضای شورای تأمین که به منظور بررسی و رصد اوضاع شهرستان مهاباد شنبه شب در جمع مردم حاضر شده بود، دستورات لازم برای تأمین امنیت و آرامش مهاباد را صادر کرد.

شورای تأمین شهرستان مهاباد روز گذشته با حضور استاندار آذربایجان غربی برگزار شد و تأمین امنیت حداکثری با استفاده از توان نیروی انتظامی در دستور کار جدی قرار گرفت.

همچنین استاندار آذربایجان غربی با حضور در جمع برخی از شهروندان، پای صحبت‌های آنان نشست و با وضعیت سطح شهر نیز آشنا شد.

نگاهی به تصاویر حضور شبانه اعضای شورای تأمین آذربایجان غربی در مهاباد و گپ و گفت استاندار آذربایجان غربی با بازاریان و مردم با وجود همه جوسازی‌های دشمن و فراخوان‌های جهانی برای استمرار ناآرامی در این شهر، به خوبی بیانگر آرامش و امنیت در این شهر مرزی و ناکامی تمامی سناریوهای ضدانقلاب در این منطقه است.

رصد و دستگیری لیدر و سردسته‌های آشوبگران در مهاباد

رصد و دستگیری لیدر و سردسته‌های آشوبگران در مهابادرصد و دستگیری لیدر و سردسته‌های آشوبگران در مهابادورود مقتدرانه نیروی‌های حافظ امنیت به مهاباد برای دستگیری عناصر نفوذی گروه‌های تجزیه طلب که روز گذشته با هتک حرمت نوامیس مردم مهاباد موجی از خشم را میان مردم ایجاد کرده بودند موجب رضایت و همراهی مردم با نیروها شده است.

همچنین نیروهای حافظ امنیت شب گذشته با ورود به مناطقی از شهر مهاباد ضمن برقراری آرامش در این شهر، اقدام به رصد و شناسایی و نیز دستگیری لیدرها و سردسته‌های اصلی برخی تیم‌های تروریستی و اغتشاشات اخیر کردند.

تعطیلی اجباری بازار و تهدید بازاریان از سوی افراد ناشناس موجب رکود اقتصادی و مشکلات عدیده معیشتی برای مردم شده بود که به نظر می‌رسد با خاتمه یافتن مماشات با اغتشاشگران بازار نیز به زودی رونق خود را باز یابد.

منبع: مهر
شناسه خبر: 869158