kazemieh
01 آذر 1401 - 22:10

ورود تنها ۱۰ درصد از اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها به حوزه فناوری

خرم‌آباد- معاون وزیر علوم با بیان اینکه متأسفانه تاکنون حدود ۱۰ درصد از اعضای هیئت علمی دانشگاه‌های کشور به حوزه فناوری ورود کرده‌اند، از اتخاذ مشوق‌های قانونی در این رابطه خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، علی خیرالدین امروز سه شنبه در نشست با رؤسای دانشگاه‌ها و مراکز رشد واحدهای فناور استان لرستان، بر تقویت حوزه فناوری و نوآوری، افزایش مراکز رشد مشترک دانشگاه‌ها با پارک علم و فناوری، استفاده از پتانسیل‌های موجود در طرفین در راستای ارتقا زیست بوم فناوری در لرستان تاکید کرد.

خبرنگار مهرخیرالدینفناوروی، افزود: مطابق با بند دو ماده ۳۴ ضوابط اجرایی قانون بودجه سال ۱۴۰۱ کل کشور، میزان حداقل ۱۰ درصد از اعتبارات تملک دارایی‌های سرمایه‌ای استانی برای پروژه‌های دانش‌بنیان اختصاص خواهد یافت و در این راستا پارک علم و فناوری لرستان به عنوان اولین پارک در کشور موفق به اخذ مجوز تخصیص مبلغ ۷۴۸ میلیارد ریال برای پروژه‌های دانش‌بنیان مولد و منجر به رشد اقتصادی استان لرستان از شورای برنامه‌ریزی و توسعه لرستان شده است.

معاون فناوری و نوآوری وزارت علوم همچنین از اختصاص مبلغ ۳۱۰ میلیون تومان به پارک علم و فناوری لرستان برای اجرای طرح «دستیار فناوری» و اشتغال دانشجویان دانشگاه‌های استان در واحدهای فناور و دانش بنیان مستقر در این پارک خبر داد.

فناورخیرالدین، افزود: متأسفانه تاکنون حدود ۱۰ درصد از اعضای هیئت علمی دانشگاه‌های کشور به حوزه فناوری ورود کرده‌اند که با مشوق‌های قانونی ایجاد شده امیدواریم که میزان گرایش اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها به سمت ایجاد شرکت‌های فناور و دانش بنیان افزایش یابد.

خیرالدینفناور

منبع: مهر
شناسه خبر: 874462